Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA NA EUROCUPE ZÍSKALA TRI KOVY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 16 November 2016 07:49

SPOJENÁ ŠKOLA NA EUROCUPE ZÍSKALA TRI KOVY

Hotelová akadémia v Prešove po roku opäť prijala šikovných mladých barmanov v rámci medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov EUROCUP, ktorú v spolupráci s ďalšími organizáciami a sponzormi pripravuje už  24 rokov.

 

Súťaž sa konala v dňoch 9. – 10. 11. 2016, zúčastnilo sa na nej 40 družstiev  z toho 12 zahraničných. Medzi súťažiacimi nechýbali ani reprezentanti Spojenej školy vo Svidníku, ktorú zastupovali študenti odboru hotelová akadémia, triedy IV. HA, a to Eva Zabudská a Marek Hejda.

Súťažiaci mali možnosť predviesť svoje umenie pri príprave alkoholického miešaného nápoja, ktorého hlavnou ingredienciou bola Finlandia Vodka a pri príprave soft drinku, ktorý musel obsahovať niektorý zo sirupov z portfólia značky Monin.

Eva Zabudská namiešala nealkoholický drink s názvom „Jesenný vánok“, v ktorom použila typické jesenné suroviny – šťavnaté hrušky, sladké drievka škorice, čerstvú citrónovú šťavu, lichy sirup a grenadínu.  Druhý nápoj s názvom „Peach Passion“, ktorý rovnako ako predchádzajúci pripravovala v šejkri,  zaujal predovšetkým zladenými chuťami broskyňového džúsu, banánového likéru, mandľového sirupu a povinnej ingrediencie vodky. Nápoj dozdobila sladučkými jahôdkami. Pripravené nápoje ako aj samotný technologický postup, ktorý Eva predviedla zaujal porotu natoľko, že sa dostala do zlatého pásma a vybojovala zlatú medailu.

Marek Hejda pri príprave nealkoholického drinku s názvom „Summer Time“ stavil na sviežu chuť kyslého citrusového ovocia, ktorú doplniť sladkastou chuťou grenadíny, bazou a mätou. Celý nápoj ozdobil zelenou mätou. Pri príprave alkoholického drinku s názvom „Party a la Finlandia“ mladý barman namiešal sladké chute ovocia prepojené s príchuťou horkastého grepového džúsu. Pri dekorácii skla využil klasické pomaranče, ktoré predtým ochutil trstinovým cukrom.  Tieto nápoje si vyslúžili bronzové pásmo.

Súťažiaci okrem už spomínaných kovov získali aj strieborné pásmo v kategórie družstiev. Srdečne im blahoželáme a želáme im mnoho ďalších úspechov.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist