Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


KVÍZ O ALEXANDROVI DUCHNOVIČOVI PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 01 December 2016 07:52

KVÍZ O ALEXANDROVI  DUCHNOVIČOVI

29.11.2016 sa žiaci 6.- 9. ročníka zúčastnili kvízu o významnom rusínskom buditeľovi, spisovateľovi a gréckokatolíckom farárovi Alexandrovi Duchnovičovi. A. Duchnovič bol tiež  básnikom, autorom divadelných hier, historikom, zakladateľom ľudových škôl, autorom učebníc pre žiakov a ich učiteľov. Prispel k rozvoju inteligencie slovenského národa.


Slovo na úvod patrilo Jakubovi Kaliňakovi, víťazovi celoslovenskej súťaže  v prednese poézie a prózy Duchnovičov Prešov 2016, ktorý predniesol víťaznú báseň. Potom už nasledoval kvíz, ktorý pozostával z piatich tém, a to: pôvod, tvorba, osveta, pamätníky a Rusíni. Súťažiaci si mohli vybrať otázky za 100 až 500 bodov. Súťaž bola zaujímavá a napínavá. Najviac vedomostí preukázalo družstvo 9.AZ v zložení: Kristína Drotárová, Diana Jancurová a Simona Siroková. Druhé miesto obsadili ôsmaci: Soňa Cimbalová, Kristián Haníka a Jakub Kaliňak a tretí boli siedmaci - Laura Hibeľová, Kristína Gočová, Veronika Jurečková. Družstvo šiestakov tvorili: Diana Feckaninová, Michaela Skirková a Viktória Slivovičová.

Kvíz pre žiakov pripravila pani vychovávateľka Valentína Brudňáková a súťažiacich pripravovala Mgr. Anna Lažová.

Mgr. Anna Lažová, Valentína Brudňáková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist