Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Ľuboš
Zajtra má meniny Vladislav

Kde nás najdete


NOVÝ ROČNÍK PROJEKTU ROZHODUJ O EURÓPE ZAHÁJENÝ V BRNE ZA AKTÍVNEJ ÚČASTI NÁŠHO ŠTUDENTA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 02 December 2016 15:53

NOVÝ ROČNÍK PROJEKTU ROZHODUJ O EURÓPE ZAHÁJENÝ V BRNE ZA AKTÍVNEJ ÚČASTI NÁŠHO ŠTUDENTA

Od piatku 25. do nedele 27. novembra 2016 sa v Brne stretlo dvadsať mladých ľudí zo Slovenska a Českej republiky, aby sa zúčastnili vzdelávacích aktivít a diskusií s odborníkmi a politikmi.  Jedným z nich bol aj žiak IV. A triedy Jozef Ľos-Božik.

Účastníci rozširovali svoje povedomie o Európskej únii cez metódy neformálneho vzdelávania. Na úvodnú aktivitu, simuláciu politickej debaty štyroch fiktívnych politických strán nadviazala diskusia s Angelikou Gergelovou z brnianskeho Eurocentra a Vladimírom Hanáčkom, predsedom Mladých ľudovcov.

 

Súčasťou programu bolo tiež simulované rokovanie Rady Európskej únie venovanej zriadeniu Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, v rámci ktorého sa mladí ľudia vžili do rolí ministrov jednotlivých členských štátov. Sobotné poobedie sa nieslo v znamení štrukturovaného dialógu s mládežou za účasti Barbory Antonovej (Žít Brno), Simony Petrík (nezávislá poslankyňa NR SR), Redy Ifraha (Topaz) a Michala Hamana (CEP). V nedeľu bol program stretnutia zakončený debatou vo formáte World Café, počas ktorej mali účastníci možnosť vyjadriť sa napr. k otázke približovania sa národnej a európskej politiky mladým ľuďom či k európskym témam, ktoré zaujímajú ich rovesníkov.

Hlavným cieľom projektu Rozhoduj o Európe je prispieť k zvýšeniu účasti mladých ľudí vo verejnom dianí, najmä s ohľadom na celoeurópsku úroveň rozhodovania. Zároveň ich zapojiť do dialógu o politike a spoločenských otázkach. Projekt Rozhoduj o Európe bude pokračovať od januára budúceho roku sériou regionálnych seminárov v Českej republike a na Slovensku a vyvrcholí týždennou simuláciou zasadnutia európskych inštitúcií v septembri budúceho roku.

Projekt bol podporený z programu Erasmus+. Projekt realizuje Eutis o.p.s. spolu s Centrom pre európsku politiku. Partnermi projektu sú Konrad Adenauer Stiftung, Eurocentra, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Fotky z podujatia nájdete vo Fotogalérii.

Autor: Michael Murad

Preklad: Michal Haman & Ria Struháriková

Upravené: Zdena Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist