Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


NETRADIČNÁ PREZENTÁCIA ZRUČNOSTÍ ŠTUDENTOV SPOJENEJ ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Streda, 07 December 2016 09:36

NETRADIČNÁ PREZENTÁCIA ZRUČNOSTÍ ŠTUDENTOV SPOJENEJ ŠKOLY

Študenti Spojenej školy vo Svidníku (žiaci odborov obchodná akadémia a hotelová akadémia) pripravili spolu so svojimi učiteľmi netradičné predpoludnia Dní otvorených dverí pre budúcich absolventov základných škôl. V rámci tohto podujatia študenti informovali o štúdiu a mimovyučovacích aktivitách, ktoré prebiehajú v škole, prezentovali svoje úspechy a predvádzali zručnosti, ktoré štúdiom odborov obchodná akadémia a hotelová akadémia získali.


V úvode sa žiaci zabavili pri hre „Narodeninová párty“, kde odpovedali v časovom limite na zaujímavé a zábavné otázky. Ako sa obchoduje a ako funguje ekonomický trh si vyskúšali v ekonomickej hre „Zahraničný obchod“. Každý si z obchodovania odniesol nejakú užitočnú drobnosť.

Študenti obchodnej akadémie im predstavili svoju činnosť v cvičnej firme a študentskej spoločnosti Beauty Store. Vysvetlili, ako sa učia podnikať, aké úlohy majú manažéri jednotlivých oddelení ich spoločnosti, predstavili svoje výrobky a plánované akcie, zdôraznili, že ako každý podnikateľ aj oni chcú dosiahnuť zisk a vyplatiť dividendy svojim akcionárom. Chlapci z cvičnej firmy Muscle Care sa pochválili svojimi úspechmi na prehliadkach a veľtrhoch cvičných firiem vo Svidníku, Košiciach a v poľskom Przemyslu.

O tom, aké výhody má znalosť cudzích jazykov, rozprávali študentky piateho ročníka hotelovej akadémie už z vlastných skúseností zo zahraničnej praxe na Cypre, ale aj z účasti v  medzinárodných projektoch, v rámci ktorých navštívili a spoznali mnohé krajiny Európy (Rakúsko, Nemecko, Anglicko, Francúzsko, Rumunsko, Litva, Poľsko, Španielsko, Taliansko, Ukrajina, Grécko...) a našli si nové priateľstvá.

Študenti hotelovej akadémie predvádzali svoje odborné zručnosti a pripravili potešenie nielen pre oči, ale aj pre chuťové poháriky. Prezentovali kultúru stolovania a ukážky slávnostnej tabule, predviedli trpezlivosť pri dekoratívnom vyrezávaní do ovocia a zeleniny – carving fruit, zdobili perníky, ukázali majstrovstvo miešania nápojov, flambovali ovocie a pripravili minicukrovinky. Odvážnejší si mohli vyskúšať zdobenie perníkov, úspešní účastníci medzinárodnej súťaže barmanov Eurocup ich učili ako správne držať shaker a ako ním  miešať nápoje. A samozrejme nechýbala ochutnávka nápojov, flambovaného ovocia a sladkostí.

Volejbalisti školy sa pochválili svojimi úspechmi na Majstrovstvách Slovenska stredných škôl v roku 2015 keď sa stali majstrami SR a v roku 2016 vicemajstrami. V roku 2015 sme získali titul Najúspešnejšia stredná škola Prešovského samosprávneho kraja.

Tieto stretnutia sa niesli vo veľmi priateľskej atmosfére a družných rozhovoroch medzi žiakmi základných škôl a študentmi odborov obchodná a hotelová akadémia Spojenej školy vo Svidníku. Výhody a perspektívy štúdia týchto odborov sme priblížili približne 300 žiakom základných škôl okresov Svidník a Stropkov.

Veríme, že mnohých naše stretnutie a prezentácia možností štúdia na našej škole oslovili a že sa s nimi opäť stretneme v septembri ako s našimi spolužiakmi.

študenti obchodnej a hotelovej akadémie

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist