Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


NA SPOJENEJ ŠKOLE SA PODARILO ZACHRÁNIŤ VIANOCE PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 22 December 2016 14:57

NA SPOJENEJ ŠKOLE SA PODARILO ZACHRÁNIŤ  VIANOCE

„ Na svete by bolo smutno bez Vianoc, ľudom by už nesvietili stromčeky,

biely deň by vystriedala tmavá noc, deti by viac nedostali darčeky...“

19. decembra 2016 sa priestory jedálne Spojenej školy zmenili vďaka výzdobe na vianočnú čajovňu.  Rodičia sa prišli pozrieť na vystúpenie svojich detí. Tie nesklamali a predviedli skvelý výkon, v ktorom ukázali, aký talent sa v nich skrýva.


Hlavnou myšlienkou, ktorá sa prelínala celým programom bola záchrana Vianoc. Svätý Peter bol smutný zo zlého správania ľudí na zemi. Hrozilo zrušenie Vianoc. Za všetkým stál prešibaný čertisko. Anjelici sa podujali na ich záchranu a na pomoc si zavolali Snehovú kráľovnú spolu so snehuliakmi, snehovými vločkami a snežnými škriatkami. Vďaka nim otvorili prvú bránu k zasneženým Vianociam. K otvoreniu druhej vianočnej brány nám dopomohla atmosféra, ktorú sme zažili pri vystúpeniach spevákov, tanečníkov, vinšovníkov. Čaro Vianoc sme objavovali aj prostredníctvom krátkych dramatizácií a ľudových kolied.

Nakoniec sa anjelom podarilo Vianoce zachrániť. Za svetla sviec a rozžiareného stromčeka sme ich privítali krásnou koledou Tichá noc.

Za kolektív pedagógov napísala Katarína Vygodová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist