Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 24. September 2021

Dnes má meniny Ľuboš
Zajtra má meniny Vladislav

Kde nás najdete


EXKURZIA STREDOŠKOLÁKOV V MÚZEU VÍN V PREŠOVE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 23 December 2016 07:52

EXKURZIA STREDOŠKOLÁKOV V MÚZEU VÍN V PREŠOVE

Dňa 20. decembra navštívili žiaci I. HA a IV. HA triedy  Múzeum vín v Prešove. Počas exkurzie sa dozvedeli mnohé zaujímavosti o slovenských a zahraničných vínach, o dlhej tradícii a histórii vinárstva, o výrobe vína,  ako si správne vybrať víno a podľa čoho rozoznávame kvalitné vína od tých menej kvalitných. Žiaci mali možnosť absolvovať prehliadku v pivniciach múzea.

Predierali sa občas úzkymi uličkami, ktoré vedú do úplne najspodnejších časti múzea a videli vzácne kúsky, ktorými múzeum disponuje. Tieto vedomosti, ktoré nadobudli počas exkurzie, určite zúročia ako budúci hotelieri a pracovníci reštauračných zariadení, ale využijú ich aj v bežnom živote ako pôžitkárski konzumenti lahodného nápoja – vína.

Po prehliadke múzea žiaci absolvovali predvianočné nákupy na slávnostných vianočných trhoch, ktoré dýchali atmosférou blížiacich sa najkrajších sviatkov roka a na záver mali voľný program v obchodnom centre MAX.

Domov sa vracali plní nových poznatkov a unavení z bohatého programu, ktorého mali možnosť zúčastniť sa.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist