Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


BARMANI A CARVINGISTI Z HOTELOVEJ AKADÉMIE SI ZMERALI SILY NA DANUBIUS GASTRO 2017 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 03 Február 2017 12:52

BARMANI A CARVINGISTI Z HOTELOVEJ AKADÉMIE SI ZMERALI SILY NA DANUBIUS GASTRO 2017

V dňoch 26. až 29. januára 2017 sa konala na Bratislavskej INCHEBE výstava Danubius GASTRO 2017.Výstava je každý rok spojená aj so súťažami pre juniorov a seniorov z oblasti gastronómie.


Tento rok sme sa zúčastnili súťaže  CARVING CUP SLOVAKIA,  ktoré vyhlásil Slovenský zväz kuchárov a cukrárov. Súťažiacich sme mali aj v  juniorskej celoslovenskej barmanskej súťaži MASTER CUP 77 2017, ktorú už tretím rokom vyhlásila Slovenská barmanská asociácia.

V súťaži  MASTER CUP 77 2017 sa  zúčastnili dvaja naši barmani  Marek Hejda a Evka Zabudská, obidvaja zo IV.HA triedy, ktorí získali bronzové medaily.

V súťaži CARVING CUP SLOVAKIA Hotelovú akadémiu vo Svidníku, v kategórii „B“ – začiatočníci, reprezentovali Patrik Zavoda z II.HA triedy, ktorý za svoju kompozíciu získal striebornú medailu, Frederik Ganaj a Rebeka Slivovičová sa umiestnili v bronzovom pásme.  Úlohou v tejto kategórií bolo vyrezať a naaranžovať minimálne 15 kvetov z dvoch druhov.

Všetci súťažiaci si svoje umiestnenie cenia a vážia, pretože aj takýmto spôsobom môžu prezentovať nielen školu, ale aj seba v rámci Slovenka. Táto súťaž pre žiakov bola dobrá skúsenosť, či už na rady odbornej poroty, alebo spoznanie nových ľudí. Každý úspech im dodáva motiváciu, chuť zdokonaľovať sa a ísť si ďalej za svojim cieľom.

Ing. Helena Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist