Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 31. Júl 2021

Dnes má meniny Ignác
Zajtra má meniny Božidara

Kde nás najdete


Marec-mesiac knihy PDF Tlačiť E-mail
Streda, 27 Marec 2013 09:35

 

Marec-mesiac knihy

„Nemilovať knihu,
znamená nemilovať múdrosť

a nemilovať múdrosť,
znamená stávať sa hlupákom.“

(Ján Amos Komenský)

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. Kniha od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých, a  preto je a ostane najväčší priateľ človeka Z príležitosti ukončenia mesiaca kníh si žiaci 2. stupňa ZŠ zasúťažili v kvíze Letom svetom literatúrou. Postupne svoje vedomosti a prehľad z literatúry ukázali žiaci jednotlivých ročníkov formou televíznych hier, ako je Riskuj, Páli vám to ?, Milionár. Aj keď 1 000 000 € nebolo po ruke, mali sme  dobré  pocity z toho, že literatúra  žiakom  nie je ľahostajná.

 

V triedach sa v tomto mesiaci konali aj čitateľské besedy. A hoci naša doba je dobou nových a  rýchlych informačných technológií, dôležitosť a funkcia knihy naďalej zostáva zdrojom informácií, vzdelania i zábavy a je zložkou kultúrneho dedičstva každého moderného národa.

Valentina Brudňáková, Mgr. Anna Lažová

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist