Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


Veľtrh študentských spoločností
Štvrtok, 28 Marec 2013 08:41

Veľtrh študentských spoločností

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič osobne podporil JASR Veľtrh študentských spoločností, kde nechýbala študentská spoločnosť zo Spojenej školy zo Svidníka.


Vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko pripravila 18. ročník celoslovenskej súťaže študentov vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, v ktorom si študenti vyskúšajú svoje prvé podnikanie. Záštitu nad veľtrhom prevzal prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

Vo štvrtok 21. marca 2013 sa v priestoroch Avion Shopping Park uskutočnil Veľtrh študentských spoločností, ktorý je vyvrcholením niekoľkomesačného úsilia stredoškolákov. Na veľtrhu 45 študentských spoločností zo Slovenska prezentovali verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby, navzájom si konkurovali a súťažili vo viacerých kategóriách. O výsledkoch rozhodla odborná porota. Tá hodnotila najlepší podnikateľský plán, úžitkový produkt, prezentáciu spoločnosti a iné.

"Odbornú porotu tvorili 19 členovia, manažéri z rôznych oblastí, od riadenia ľudských zdrojov, výroby, financií, marketingu, ale aj odborníci, ktorí poznajú detailne výchovno-vzdelávací proces u nás, ako aj možnosti a podmienky študentských spoločností na Slovensku aj v zahraničí. Ich skutočne kritické hodnotenie a následné posúdenie všetkých kritérií nebolo ľahké, pretože všetky študentské spoločnosti sa snažili odprezentovať čo najlepšie," povedal Adam Šepetka, programový riaditeľ JASR.

A samozrejme, že na takejto veľkolepej akcii sme nesmeli chýbať ani my študenti 3. ročníka OA Spojenej školy zo Svidníka, kde sme prezentovali svoje prvé podnikateľské krôčiky. Bolo to veľmi náročné ale za jeden deň sme získali toľko jedinečných zážitkov a skúseností, medzi ktoré samozrejme patrí aj osobné stretnutie s prezidentom Slovenskej republiky, že neľutujeme žiadnu námahu, čas a energiu, ktorú sme vynaložili aby sme sa tohto veľtrhu mohli zúčastniť. Je nám ľúto, že sa naše podnikanie v rámci predmetu aplikovaná ekonómia chýli ku koncu, ale veríme, že všetko čo sme sa mohli počas tohto školského roka naučiť zužitkujeme v budúcnosti a uľahčí nám to vstup do sveta dospelých. A touto cestou by sme sa chceli poďakovať aj vedeniu našej školy a Centru voľného času v Giraltovciach za pomoc a podporu, bez ktorej by to nebolo možné.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist