Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


DAR PRE KAMARÁTA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Marec 2017 08:20

DAR PRE KAMARÁTA

Spojená škola sa už niekoľko rokov zapája do projektu Tehlička, ktorý organizuje občianske združenie SAVIO. Našou snahou je naplniť hlavnú myšlienku, a to kúpou kníh, školských uniforiem a hygienických balíčkov dať šancu deťom v Južnom Sudáne  vzdelávať sa.


Prostredníctvom sprievodných aktivít projektu vychovávateľky deti zo ŠKD učili, že človek nemôže myslieť len na seba. Stačí máličko ochoty. Napríklad zrieknuť sa sladkosti, žuvačky, džúsu a ušetrenou sumou zlepšiť život deťom, ktoré to potrebujú.

V rámci podujatia Sudánsky zápisník sa prostredníctvom prezentácie dozvedeli viac o živote chudobných detí v afrických krajinách. V tvorivých dielňach vyfarbovali zástavu Južného Sudánu, kreslili africké zvieratá, ba aj kmeňové masky. Za svoje výtvory boli odmenení  nálepkou tehličky, ktorá odzrkadľovala  ich dobrosrdečnosť.

Spestrením pohybových aktivít detí bolo zaradenie Hier proti nude. Skvelú zábavu zažili pri  obľúbených hrách afrických detí,  ako napríklad Černošský tanec, Krokodíl nílsky, Hakuna Makata....

Za pomoci starších kamarátov, dobrovoľníkov zo strednej školy, napiekli sladké maškrty. Všetci sa snažili prispieť aspoň malým kúskom práce a naozaj sa im darilo. Koláčik ako prejav vďačnosti. odovzdali tým,  ktorí aj drobnou sumou prispeli do pokladničky  charitatívnej zbierky Tehlička.

Vyvrcholením aktivít bola 22.marca 2017 finančná zbierka Dar pre kamaráta. Dobrovoľníkom sa podarilo vyzbierať 136 €, za čo všetkým zúčastneným  patrí  veľká vďaka. Bolo to mimochodom najviac v histórii Tehličky na našej škole.

vychovávateľky ŠKD

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist