Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


DRAMATIZÁCIA ROZPRÁVKY O MEDVEĎOVI, ČO VEDEL PREMÝŠĽAŤ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Marec 2017 09:08

DRAMATIZÁCIA  ROZPRÁVKY

O MEDVEĎOVI, ČO VEDEL PREMÝŠĽAŤ

23. marca žiaci 5.AZ si na hodinu literárnej výchovy nacvičili a zdramatizovali rozprávku O medveďovi, čo vedel premýšľať. Predchádzalo tomu nacvičovanie primeranej modulácie hlasu, mimiky, gest, ale aj vytvorenie scény.

Po osvojení si týchto základných prvkov  žiaci  v trojčlenných skupinách predviedli nacvičenú dramatizáciu rozprávky. Na chvíľu sa z nich stali nielen herci, ale aj  dramaturgovia, režiséri či výtvarníci.  Každá „inscenácia“ bola iná, ale každá bola zaujímavá a zábavná. Cieľom tejto aktivity na hodinách literatúry je predovšetkým prebudenie kreativity, scitlivenie emocionálneho a sociálneho vnímania a prehĺbenie schopností vyjadrovania sa. Aj táto aktivita patrí k tým, ktorej cieľom je zábavnou formou práce podporiť u žiakov vzťah ku knihe, čitateľskú gramotnosť a rozvíjať u žiakov vzťah k dramatickému umeniu.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist