Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


PODNIKATEĽSKÉ TALENTY OBCHODNEJ AKADÉMIE PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 10 Apríl 2017 12:06

PODNIKATEĽSKÉ TALENTY OBCHODNEJ AKADÉMIE

JA Firma BeautyStore zo Spojenej školy vo Svidníku sa 5. apríla 2017 prezentovala na JA Veľtrhu podnikateľských talentov v obchodnom centre Atrium Optima v Košiciach pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.


JA Firma BeutyStore bola zaradená medzi 48 účastníkov celoslovenskej súťaže JA Veľtrhu podnikateľských talentov a študenti 3. ročníka Obchodnej akadémie mali príležitosť preukázať výsledky svojej činnosti. Po mesiacoch učenia sa, aktívnej práce vo firme a získavaniu praktických skúseností, zúročili nadobudnuté vedomosti a zručnosti.

JA Firma je súčasťou vzdelávacieho programu JA Aplikovaná ekonómia, ktorá umožňuje študentom aplikovať teoretické nadobudnuté skúsenosti o fungovaní podnikateľského subjektu  okamžite v praxi. Učia sa byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať a viesť JA Firmu. Študenti zakladajú skutočnú firmu, simulujú akciovú spoločnosť a prechádzajú všetkými krokmi života podniku: od založenia, plánovania, marketingu, vlastnú činnosť až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku na konci školského roka. Študenti pracujú s reálnymi peniazmi a ponúkajú reálne výrobky a služby.

Naša JA Firma BeautyStore sa zaoberá výrobou zaujímavých výrobkov – voňavých solí do kúpeľa, balzamov na pery, pečeného čaju, orechov v mede, antistresových omaľovánok a beauty papúč. Zorganizovali sme úspešný Študentský ples, vedieme školský bufet a venujeme sa charite. Časť zisku chceme venovať Útulku pre zvieratá v Košiciach.

JA Veľtrh prebiehal  vo viacerých kategóriách: Manažérsky tím, Marketingová prezentácia, Finančné riadenie, Úžitkový produkt, Produkt 21. storočia, Digitálna garáž. Stretli sme sa s poprednými predstaviteľmi firiem: AT&T, Citibank Europe, SAP Slovensko, MARPEX, Google, Anasoft.

Účasťou na veľtrhu sme zistili, aká náročná a hrboľatá je cesta za úspechom a ako sa stať v reálnom živote životaschopným a úspešným!

Jana Drábová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist