Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


SPOLOČNÉ ČÍTANIE ROZPRÁVKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 10 Apríl 2017 12:24

SPOLOČNÉ ČÍTANIE ROZPRÁVKY

Školský rok 2016/2017, ktorý bol  ministrom školstva vyhlásený za Rok čitateľskej gramotnosti, ponúka niekoľko aktivít, ktoré by  rozličnými spôsobmi podporili vzťah detí a žiakov k čítaniu a získať tak väčší počet zanietených priaznivcov literatúry.


Jednou z aktivít podporovanou MŠVVaŠ SR bolo aj spoločné čítanie rozprávky od Daniely Hivešovej-Šilanovej Vtáčatko Koráločka.  Spoločné čítanie sa uskutočnilo na našej škole z  príležitosti Medzinárodného dňa Rómov 6. apríla 2017  od 2. vyučovacej  hodiny.

Rozprávka sa čítala v slovenskom, rómskom  (ČirikIoro  Mirikloro) a časť v rusínskom jazyku ( Потятко-Чіріклоро ) a žiakov toto spoločné čítanie zaujalo.

Čítali žiaci aj učitelia. Zámerom tejto aktivity bolo zatraktívniť čítanie kníh medzi žiakmi, ale zároveň posilniť ich pocit spolupatričnosti, súdržnosti a vzájomného spoznávania sa a najmä postupne odbúravať  nežiaduce predsudky voči iným ľuďom.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist