Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


Deň narcisov
Streda, 17 Apríl 2013 07:03

Deň narcisov

Pod záštitou nezávislej charitatívnej neziskovej organizácie Liga proti rakovine SR sa dňa 12. apríla 2013 už po 17-krát uskutočnila najväčšia verejnoprospešná finančná zbierka  na Slovensku - Deň narcisov, ktorá

http://spojenaskolask.sk/rok2013/narcis/narcis.JPGhttp://spojenaskolask.sk/rok2013/narcis/narcis1.JPG

bola aj v uliciach mesta Svidník. Spoluorganizátorom tejto akcie bola aj Spojená škola Svidník, ktorá vyslala do ulíc mesta 8 skupín žiakov s pokladničkami, aby mala verejnosť možnosť prispieť ľubovoľnou sumou na boj proti tejto zákernej chorobe. Ich úlohou bolo nielen získať zbierkou finančné prostriedky na podporu programu prevencie, včasnej diagnostiky, liečby rakoviny, poradenskej a psychosociálnej pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám, ale aj informovať verejnosť o potrebe spolupatričnosti s deťmi i dospelými bojujúci s onkologickým ochorením.

Symbolom Dňa narcisov je žltý narcis – kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínali v tento deň na svoj odev, aby vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou. Žiaci našej školy, ktorí sa zapojili do tejto zbierky, vyzbierali v uliciach mesta sumu 878,66 EUR, ktorá poputovala pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť a takýmto spôsobom pomôcť.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist