Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU PDF Tlačiť E-mail
Streda, 19 Apríl 2017 07:15

SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU

7.  apríla 1948 vznikla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a odvtedy má tento deň prívlastok  Svetový deň zdravia. Tradične ho na všetkých kontinentoch sprevádzajú rôzne podujatia zamerané na každoročne vyhlasovanú tému. Téma Svetového dňa zdravia pre rok 2017 bola -  „Depresia – hovorme o nej“.


Svetový deň zdravia neostal bez povšimnutia ani na Spojenej škole vo Svidníku. Žiakom našej školy dňa 12. apríla o  zdraví, o zdravom spôsobe života a vôbec o všetkom, čo so zdravím akokoľvek súvisí prišla porozprávať Mgr. Edita Podaná z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Svidníku. Počas prednášky žiaci získali základné informácie o depresií, o jej príznakoch, ale aj ako depresiám predchádzať. V závere prednášky žiaci I. HA mali pripravené ochutnávky zdravých jedál, ktorými ponúkali ostatných žiakov.

Všetci si veľmi dobre uvedomujeme, že v dnešnom hektickom svete starostlivosť o svoje zdravie značne podceňujeme. Túto chybu často naprávame až vtedy, keď nám naše telo dáva signál, že niečo nie je v poriadku. Naši žiaci nám ale ukázali, že zdravý spôsob života im nie je vôbec cudzí a že si veľmi dobre uvedomujú, že práve zdravie je ten najväčší dar, ktorý dostávame už v kolíske do vienka. Ako s týmto darom v živote naložíme, to už zostáva na každom jednom z nás.

Ing. Helena Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist