Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


DEŇ ZEME PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 02 Máj 2017 07:13

DEŇ ZEME

Témou tohtoročného Dňa Zeme na Spojenej škole boli kvety Zeme. Všetky aktivity, ktoré sme si pripravili, boli o jarných kvetoch, ich pestovaní, využití či význame.


Od rána žiaci prvého stupňa vyrábali kvety z rôznych materiálov. Vytvorili kvety z papiera, plastu i kartónu. Kvetmi potom vyzdobili vílu, ktorá víta žiakov na hlavnej chodbe. Zatiaľ čo žiaci 1.-4. ročníka vyrábali  kvety a zdobili vílu, deviatačky viedli v klubovni školy žiacku konferenciu pre žiakov 2. stupňa na tému voda, vzduch, odpad, zeleň. Konferenciu zakončili súťažným kvízom. Sily si zmerali dobrovoľní zástupcovia tried. Súťažili piataci so šiestakmi a siedmaci s ôsmakmi i ôsmaci s deviatakmi. Dôkazom ich pozornosti boli správne odpovede na otázky, ktoré odzneli v prednáškach.

V druhej časti dňa sa mladší žiaci presunuli na školský dvor, kde boli pripravené rôzne aktivity formou hier. Deti hádali hádanky, plnili úlohy a odpovedali na otázky zamerané na jarné a lúčne kvety.

Starší žiaci po konferencii sa vrátili do tried a ich úlohou bolo vytvoriť symbolickú vlajku pre našu planétu Zem. Sami boli navrhovateľmi i realizátormi vlajky Zeme. Že ich úsilie nebolo márne, vidieť na výstavke prác. Spolu s našou vílou zdobia interiér našej školy.

Stredoškoláci sa rozhodli pripomenúť si Deň Zeme fyzicky trošku náročnejšou aktivitou, a to vyčistením lesoparku Dukla a prístupových ciest k nemu od odpadkov. Žiaci 2. HA triedy spolu s triednym učiteľom naplnili odpadkami 6 vriec, ktoré potom odviezli pracovníci technických služieb mesta Svidník. Pri čistení lesoparku od smetí nám pomohol aj poslanec mestského zastupiteľstva Ján Hirčko a našu snahu odmenil chutným pohostením pri opekačke, za čo mu ďakujeme.

Vypracovali: Ing. Ľ. Michalovčíková, Ing. M. Tchir

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist