Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


ÚSPECH NAŠICH ŽIAČOK V KUKUČÍNOVEJ LITERÁRNEJ REVÚCEJ PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 09 Máj 2017 11:22

ÚSPECH  NAŠICH  ŽIAČOK V KUKUČÍNOVEJ  LITERÁRNEJ  REVÚCEJ

Prvé slovenské literárne gymnázium v Revúcej tohto roku zorganizovalo už 13. ročník  celoslovenskej súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl Kukučínova literárna Revúca.


Do tejto známej literárnej súťaže sa už pár rokov úspešne zapájajú aj  naši žiaci. Tento rok  to boli deviatačky, Simona Siroková, Kristína Drotárová, Diana Jancurová, a ôsmačka Lívia Kuriplachová. Všetky dievčatá sa umiestnili v zlatom pásme v kategórii poézia a navyše Lívia Kuriplachová sa stala absolútnou víťazkou, laureátkou tejto kategórie. V kategórii publicistika sa Diana Jancurová a Simona Siroková zaradili do strieborného pásma.

Do súťaže bolo zaslaných 175 prác, z toho 122 básní.  Mgr. Marian Lacko, učiteľ literárnej tvorby na PSLG v Revúcej, zhodnotil tento ročník nielen silný po kvantitatívnej stránke, ale potešiteľné bolo, že to vôbec nebolo na úkor kvality. Sme radi, že o kvalitnú  poéziu a publicistiku sa zaslúžili aj žiačky našej školy, ktoré navštevujú literárny krúžok Centráčik, predstavili svoj talent a ukázali nielen „básnického ducha“, ale aj schopnosť uvažovať nad celospoločenskými témami.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist