Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


ÚČELOVÉ CVIČENIE 2017 V LESOPARKU DUKLA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 24 Máj 2017 12:13

ÚČELOVÉ CVIČENIE 2017  V LESOPARKU DUKLA

Triedy – 1. A, 1. HA, 2. A, 2. HA, 3. HA

Termín aktivity – 23. 05. 2017

Bol pekný jarný deň, všetko navôkol pučalo a rozkvitalo. Boli sme radi, že počasie vyšlo, lebo pár dní pred tým len zima, vietor, dážď ... Ideálny deň na účelové cvičenie.

Začiatok ako obvykle – poučenie o bezpečnosti pri práci, poučenie o prvej pomoci a šlo sa. Priebeh bol tiež ako obvykle – „ešte ďaleko?“, „môžeme si ísť niečo kúpiť?“, „mne sa nechce“, „bolia ma nohy“, „kedy tam už budeme?“. Aj záver bol možno ako obvykle – opekanie slaniny resp. kto čo mal. Ale nebolo to celkom obvyklé účelové cvičenie, lebo niekoľko žiakov sa podujalo, že cestou budú zbierať odpadky. Normálne ako wastebusters. Že čo je to? No Wastebuster je človek, ktorý dvíha denne zo zeme aspoň jeden kus odpadu a keďže tak robí cestou do práce, školy, obchodu, či kina, vždy mu to zaberie iba zopár sekúnd. Touto krátkou dennou aktivitou však do roka urobí poriadny kus práce a vyzbiera odpad, ktorým dokáže naplniť viac ako jedno veľké odpadové vrece. Svojím spotrebiteľským správaním sa navyše snaží zbytočný   odpad nevytvárať. No a naši wastebusteri pri tejto „prechádzke“ vyzbierali cca. 8 igelitových tašiek odpadu. Málo? Veľa? Ťažko posúdiť, no isté je, že ak by to urobil každý, kto príde do lesoparku Dukla, tak je to najčistejší lesopark na svete. A ako bonus naši wastebusteri vyčistili od odpadu aj altánok, pri ktorom sme opekali. Klobúk dolu pred vami.

Kolégium Zelenej školy

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist