Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


DEŇ PLNÝ POHYBU, HIER A ZÁBAVY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 05 Jún 2017 09:12

DEŇ  PLNÝ  POHYBU,  HIER  A  ZÁBAVY

Medzinárodný deň detí sa na Spojenej škole niesol vo veselom duchu. Počasie ako na objednávku lákalo všetkých von – športovať, hrať sa a tancovať…Počas celého dopoludnia bol deťom pripravený naozaj zaujímavý program.


Mladší žiaci z 1. stupňa ZŠ strávili krásne chvíle pri súťažiach, v ktorých sa mohli dosýta vyblázniť. V tradičnom oblečení jednotlivých svetadielov sa vybrali na Cestu okolo sveta. Zastavili sa na šiestich stanovištiach, kde plnili rôzne úlohy. V Afrike ich na púšti čakala domorodá žena, ktorá dala deťom za úlohu vo vedrách preniesť vodu. V Európe  navštívili Londýn, kde sa práve konali  majstrovstvá vo futbale. Po získaní voľnej karty si mohli vyskúšať netradičné pravidlá tejto hry a zistiť, že sa góly vôbec nedávajú ľahko. V Amerike sa zase deti dozvedeli mnoho vecí zo života na Divokom západe. V Austrálii deti pod dohľadom „pravej“ Austrálčanky súťažili vo skokoch. Dokonalú techniku určite  odpozorovali  od zvieracích obyvateľov tohto kontinentu - klokanov. Zastavili sa  i v Ázii, kde si vyskúšali jesť chutný pokrm čínskymi paličkami. V Antarktíde sa zahrali na tučniakov, ktorí preskakovali cez ľadové kryhy. Pečiatky v cestovnom pase potvrdili ich úspešné absolvovanie  expedície naprieč svetadielmi. Program pokračoval multikultúrnou diskotékou a obdarovaním pestrofarebnými náramkami priateľstva.

Starší žiaci z 2. stupňa ZŠ žili rýchlym pohybom, športovými výkonmi, snahou  zdolávať súperov a chuťou víťaziť. V rámci aktivít HYBSA odohrali dva veľké turnaje. Vo futbale súťažili tímy dievčat a vo florballe počas vzájomných  súbojov si zmerali sily chlapci. Adrenalín a napätie prežívali pri zdolávaní tzv. Opičej prekážkovej dráhy, a to v čo najrýchlejšom čase. Naplno súťažili v extra disciplínach, ktoré pre nich pripravili stredoškoláci. Prenášali vodu handrou, fúkali do pingpongovej loptičky, zahrali si hru Veselé kreslenie a iné.

Spoločným menovateľom tohoročných osláv MDD bola výborná atmosféra, radosť a úsmevy šťastných detí. Rodičia nezabudli ani na sladkú odmenu v podobe kinder čokolády a minerálky na občerstvenie.  Po dni plnom zážitkov dobre padli palacinky, ktoré nachystali tety kuchárky, prizdobené chutnými jahôdkami.

koordinátor aktivít Valentina Brudňaková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist