Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


KAŽDÝ MÁ POTENCIÁL USPIEŤ A ZÍSKAŤ MEDZINÁRODNÚ CENU VOJVODU Z EDINBURGHU. PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 12 Jún 2017 07:19

KAŽDÝ MÁ POTENCIÁL USPIEŤ A ZÍSKAŤ MEDZINÁRODNÚ CENU VOJVODU Z EDINBURGHU.

V tomto školskom roku mali študenti našej školy prvý krát možnosť uchádzať sa o získanie prestížnej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (DofE). Stačilo prijať výzvy v troch oblastiach a podstúpiť so spolužiakmi dobrodružnú expedíciu.


Túto výzvu prijalo šesť žiakov, ktorí v rámci programu na sebe pracovali a zlepšovali sa. Pravidelne vykonávali aktivity v troch oblastiach: šport, talent a dobrovoľníctvo tak, aby si splnili svoje ciele. „Program je jedinečný v tom, že mladí ľudia si v jednotlivých oblastiach sami volia aktivity, ktoré ich bavia alebo zaujímajú. Ide o prekonávanie vlastných limitov. Preto je výber na nich," vysvetlil Miloš Ondrášik, manažér programu.

Do cieľa dorazili Iveta Závodová, Nikola Oleárniková, Marek Baka a Frederik Ganaj. Je nám ľúto, že Filip Kandalík utrpel úraz a svoj finiš musel odložiť. Naša štvorka finalistov v piatok absolvovala povinnú cvičnú expedíciu, na ktorú ich niekoľko týždňov pripravoval Ing. Dušan Ignác a pod jeho dozorom túto expedíciu aj skvelo zvládli. Čaká ich posledný krok, a to zvládnuť kvalifikačnú dvojdňovú expedíciu (cca 25 km) pod prísnym pohľadom dvoch hodnotiteľov programu. Držíme im palce a želáme im nech ich netlačia topánky a nestrašia medvede.

Ing. Zdena Kožlejová

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist