Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2017 PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 12 Jún 2017 14:13

„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2017

V malebnom prostredí historického mesta Kežmarok sa žiaci 2. a 3. ročníka Spojenej školy Hotelovej akadémie vo Svidníku, Dominika Čečková,  Ján Fecko a Frederik Ganaj, zúčastnili dňa 06. 06. 2017  gastronomickej súťaže v grilovaní  „Oheň náš darca“.


V silnej konkurencii siedmich družstiev žiaci súťažili o najlepšie  predjedlo, grilované hlavné jedlo a grilovaný dezert.

Na Hlavnom námestí v Kežmarku, pod prísnym dohľadom poroty, naši žiaci  predviedli dobré vedomosti a zručnosti  pri grilovaní predjedla – Červená repa s avokádom,  hlavného jedlá – Grilovaný pstruh so šalátom a reďkvičkami, dezert – Grilované mango s citrónovou zmrzlinou a v servírovaní jednotlivých jedál s prezentáciou vín.

Súťaž sa niesla v rytmoch hudby a dobrej nálady. Priamo pred očami publika sa žiaci prezentovali  svojimi vedomosťami  a zručnosťami pri príprave grilovaných pokrmov.

Aj napriek tomu, že sa naše pripravované jedla neumiestnili na hodnotených pozíciách, porota veľmi pozitívne ocenila prácu našich žiakov. Získali  nové vedomosti v nových trendoch  gastronómie a zdravé súťaživé sebavedomie. Tieto skúsenosti im  budú  veľkou inšpiráciu do budúcnosti.

Najväščou devízou účasti na súťaži boli získané skúsenosti našich žiakov. Už teraz sa tešia  na ďalší ročník súťaže „ Oheň náš darca “  2018 v Kežmarku.

Ing. Nataša Fecková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist