Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA SVIDNÍK NA CELOSLOVENSKOM FINÁLE TIPSPORT HOKEJOVEJ PRÍPRAVKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Jún 2017 06:53

SPOJENÁ ŠKOLA SVIDNÍK NA CELOSLOVENSKOM FINÁLE  TIPSPORT HOKEJOVEJ PRÍPRAVKY

Školská hokejová a hokejbalová prípravka Tipsport hokejová prípravka vznikla v roku 2011/2012. Začala v 11 regiónoch a postupne sa rozrastala. V máji 2017 sa do projektu zapojil i svidnícky región. Raz mesačne sa konajú regionálne turnaje škôl.

Raz ročne sa najlepšie školy stretnú na celoslovenskom turnaji vo vopred určenom meste. Začiatkom júna sa uskutočnil prvý turnaj i vo Svidníku.  Jeho víťazom sa stala Spojená škola Svidník, ktorá vyhrala všetky tri zápasy. Na 2. mieste skončila ZŠ Komenského, 3. miesto ZŠ Karpatská a 4. miesto ZŠ 8. mája. Spojená škola Svidník získala právo reprezentovať svidnícky región na celoslovenskom turnaji. Ten sa tento rok odohral 16.06.2017 v Liptovskom Hrádku.

Výborne zorganizovaný turnaj za prítomnosti majstrov sveta v ľadovom hokeji Jozefa Stumpela a Michala Handzuša ( taktiež víťaz Stanley cupu) ,  víťaza Stanley cupu  Martina Cibáka,  strieborného z MS 2000. Svojimi výkonmi milo prekvapili žiaci Spojenej školy. Napriek tomu, že trénujú iba od začiatku mája tohto roku, zohrali viac ako vyrovnanú partiu s neskorším víťazom turnaja zo Spišskej Novej Vsi, keď počas celého zápasu vyhrávali. V tretej tretine bol stav dokonca 6:4 v náš prospech, neskôr 7:6, aby nakoniec  novovesania s veľkou dávkou šťastia po náhodných góloch obrátili stav na 8:7 v ich prospech. Dobré zápasy odohrali i s Kežmarkom(1:4), keď vyhrávali 1:0  a Levočou(5:8), kde naši nezachytili začiatok zápasu a potom stále doťahovali nepriaznivý stav, no na bod to nakoniec  nestačilo.  V súboji o umiestnenie vyhrali naši chlapci s Liptovským Mikulášom 2:0 a obsadili konečné 7. miesto. Po vyhodnotení  turnaja bolo fotografovanie a autogramiáda s hokejovými  osobnosťami. Tak si chlapci okrem športových zážitkov pribalili na cestu i autogramy a spoločné fotografie.

Veľké poďakovanie za sprostredkovanie dopravy patrí rodičom p. Perháčovi a p. Kromkovi.

Spojená škola Svidník

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist