Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA OUTDOOR PARKU A SOLIVARU V PREŠOVE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 27 Jún 2017 14:05

NÁVŠTEVA OUTDOOR PARKU A SOLIVARU V  PREŠOVE

Lanové centrum OUTDOOR Park v Prešove  je športový areál pod šírym nebom, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. 22. 6.2017 toto centrum navštívili aj žiaci 1.AZ, 1.BZ a 6.AZ. Pre deti prvého ročníka bola k dispozícii špeciálna lanami zabezpečená lanová dráha Lanáčik a nebojácni šiestaci si vyskúšali komplex prekážok,

ktoré sú umiestnené vo výške 8 až 10  metrov nad zemou, ale samozrejme pod dohľadom inštruktorov. Cez netradičné rozcvičenie si žiaci prešli najprv nízkymi prekážkami, potom absolvovali poučenie efektívneho istenia, nakoniec ich čakali vysoké prekážky ako skúška odvahy a zručnosti.

Ďalšou zastávkou bol Solivar v Prešove, národná kultúrna pamiatka, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Ide o unikátny komplex technických objektov na čerpanie  a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. Žiaci sa oboznámili s dejinami ťažby a výroby soli v Solivare.

Prehliadka Solivaru a aj návšteva Lanového centra sa všetkým páčila a žiaci boli nadšení a spokojní.

Mgr. Anna Lažová, Mgr. Ingrid Lukáčová, Mgr. Jana Nagajdová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist