Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


UDELENIE PLAKETY SOPHISTA PRO REGIONE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 30 Jún 2017 07:20

UDELENIE PLAKETY SOPHISTA PRO REGIONE

Dňa 26. júna 2017 sa v priestoroch Divadla Jonáša Záborskeho v Prešove uskutočnilo slávnostné oceňovanie pedagógov a žiakov Prešovského samosprávneho kraja.


Spolu dvadsať pedagógov z celého kraja získalo plaketu Jána Ámosa Komenského - SOPHISTA PRO REGIONE - učiteľ múdrosti pre región.  O ocenení rozhodovali členovia Územnej školskej rady.

Jednou z ocenených bola aj Mgr. Anna Lažová, ktorá pôsobí na Spojenej škole ako učiteľka slovenského jazyka na základnej škole od roku  1986. Jej vynikajúce odborné vedomosti, všeobecný prehľad, tvorivý a  priateľský prístup ku žiakom z nej robia výborného pedagóga, ktorého si pamätá každý žiak, ktorého učila. V škole pri vyučovaní i pri všetkých mimoškolských aktivitách sa snaží, aby si žiaci vytvorili dobrý vzťah k rodnému jazyku a literatúre. S jej aktivitami sú spojené vynikajúce výsledky našich žiakov v rôznych súťažiach - Šaliansky Maťko, Hviezdoslavov Kubín, Prečo mám rád Slovenčinu, Literárny Kežmarok, Kováčova Bystrica, kde žiaci dosiahli popredné miesta aj na celoslovenských kolách. Je školskou koordinátorkou medzinárodného projektu Európa v škole, pod jej vedením dosiahla škola v tomto projekte už niekoľkokrát celoslovenské umiestnenia v individuálnych prácach i v kategórii školských časopisov. Od roku 2001 sa zúčastňuje celoslovenskej prehliadky záujmovo umeleckej činnosti učiteľov Chalupkovo Brezno a na základe posúdenia odbornej poroty bola zaradená 8-krát do strieborného pásma a 6-krát aj do zlatého pásma. Inšpiráciou jej tvorby je sám život, v novembri 2015 vydala zbierku básní Čriepky života.

Jej ľudský a profesionálny prístup, zanietenosť a pozitívne myslenie je pre kolegov a žiakov každodennou inšpiráciou a  veľkým prínosom pre školu. Práci obetuje aj veľa svojho voľného času. Napriek všetkému zostala mimoriadne skromným človekom, ktorý sa zaujíma o iných ľudí, kultúru i literárnu tvorbu.

Blahoželáme k významnému oceneniu a do ďalšej pedagogickej práce jej prajeme veľa úspechov.

Spojená škola Svidník

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist