Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 28. Júl 2021

Dnes má meniny Krištof
Zajtra má meniny Marta

Kde nás najdete


POSEDENIE PRI BYLINKOVÝCH ČAJOCH PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 06 Júl 2017 09:58

POSEDENIE PRI BYLINKOVÝCH ČAJOCH

Na posledný štvrtok školského roku 2016/2017 sme si naplánovali veľmi príjemnú aktivitu, a to posedenie pri čaji.  Pre tento deň sme sa rozhodli zámerne, lebo je to čas, kedy je už dobojované, čiže  známky sú už zakrúžkované a každý sa teší na prichádzajúce prázdniny.

No a to radostné očakávanie prázdnin sme sa rozhodli našim spolužiakom spríjemniť. Najprv na nich čakala prezentácia o bylinkách, z ktorých sme pripravili čaje. Naši ôsmaci a piataci na ZŠ aj študenti prvého a druhého ročníka OA a HA sa z nej mohli dozvedieť, ako tieto bylinky vyzerajú, aké majú účinky a ako z nich môžeme pripraviť  čaj. Postupne sme si predstavili medovku, žihľavu, materinu dúšku, mätu, šalviu a kvet z lipy. Nasledovalo ochutnávanie. V príjemnom prostredí nášho altánku sme spoznávali výzor a chuť týchto byliniek. A pri takomto priateľskom posedení sme nakoniec zistili, že pripraviť výborný osviežujúci a zdraviu prospešný nápoj nás vlastne vôbec nič nestojí.

Kolégium Zelenej školy

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist