Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Sabína
Zajtra má meniny Dobromila

Kde nás najdete


Deň vody na Spojenej škole
Utorok, 23 Apríl 2013 07:32

 

Deň vody na Spojenej škole

„Voda je všade, ak sa o ňu  podelíme.“  Deň vody je výnimočnou oslavou najdôležitejšej tekutiny, ktorá zabezpečuje život na našej planéte. Cieľom tohto dňa je pripomínať si dôležitosť a význam vody, upozorňovať na stav vôd a viesť ľudí k ochrane. Prvý svetový deň vody vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN 22.marca 1993 a odvtedy sa

Svetový deň vody koná každoročne. Voda je pre nás samozrejmosťou a jej dôležitosť vieme oceniť len málokedy. Jej spotreba však každoročne stúpa. Postupne sa tak zvyšuje aj jej nedostatok, čo súvisí so zmenou klimatických podmienok na Zemi.

Pri príležitosti tohto dňa si žiaci Základnej školy Spojenej školy vo Svidníku užili deň plný zábavy, a hlavne vody. Pre žiakov boli pripravené rôzne aktivity, ako napr. pozorovanie vody pod mikroskopom, filtrovanie vody a  kolobeh vody v prírode. Ďalej boli pripravené rôzne kvízy o vode nielen v slovenčine ale aj v angličtine, prezentácie, filmy a taktiež sa zapájali aj do výtvarnej súťaže, za ktoré ich čakala odmena. K dispozícii bola aj ochutnávka vody zo studničky vo vodnom bufete. Dôležitosť tohto dňa ešte žiaci aj učitelia umocnili modrým oblečením.

Tento deň sa podaril, pretože sa niesol v dobrej nálade a hlavne splnil svoj účel. Už teraz sa tešíme na ďalší rok .

Barbora Hribiková

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist