Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


Deň Zeme
Pondelok, 29 Apríl 2013 07:39

Deň Zeme

22. marec je už každoročne Dňom Zeme. Je to sviatok „pre všetkých ľudí, ktorí dokážu vnímať, chcú rozumieť a vedia konať.“ Aj žiaci a študenti Spojenej školy sa pridali k 84 školám na celom Slovensku,

http://spojenaskolask.sk/rok2013/zel.jpg http://spojenaskolask.sk/rok2013/zel1.jpg

ktoré si pripomenuli tento deň, pretože Deň Zeme je zároveň Dňom Zelených škôl pre školy, ktoré sú zapojené do projektu Zelená škola. Spojená škola si tento deň pripomenula zberom hliníkových viečok z jogurtových nápojov a súťažou o „najzelenšiu“ triedu, v ktorej išlo nie len o to, či sú žiaci oblečení v zelenej farbe, ale aj o to, ako poctivo separujú odpad vo svojich triedach. A keďže žiaci Spojenej školy vedia aj konať, rozhodli sa, že vyčistia okolie studničky nad vinárňou. 30 dobrovoľníkom sa podarilo naplniť odpadkami 17 vriec, ktoré potom svidnícke Technické služby odviezli na smetisko. Potom, po dobre vykonanej práci, sme išli opekať na to určenom mieste pri našej studničke. No bolo to nie hocijaké, ale bezodpadové opekanie, čo znamená, že sme pri tom nevytvorili žiaden odpad.

Dúfame, že takéto akcie budeme pravidelne opakovať a aj vďaka takýmto akciám budeme brať separovanie odpadu a ochranu životného prostredia ako bežnú súčasť života.

mt

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist