Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 3. Október 2023

Dnes má meniny Stela
Zajtra má meniny František

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2019/2020 ZŠ


ODDYCHOVÁ ZÓNA NA SPOJENEJ ŠKOLE! PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 29 Máj 2020 07:17

ODDYCHOVÁ ZÓNA NA SPOJENEJ ŠKOLE!

Žiacka školská rada na našej škole nezaháľa a aj za týchto sťažených podmienok sa rozhodla zrealizovať projekt, ktorý podporil Prešovský samosprávny kraj v rámci grantového programu #zlepšimeto, ktorý administruje Rada mládeže Prešovského kraja.

Čítať celý článok...
 
ČO VIEŠ O HVIEZDACH? PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Marec 2020 09:40

ČO VIEŠ O HVIEZDACH?

Na Slovensku sa nachádza približne osemnásť hvezdární a planetárií. Máme to šťastie, že práve jednu z týchto osemnástich hvezdárni máme v okrese Svidník.  Je to Hvezdáreň Roztoky.  Hvezdáreň usporadúva pre školy verejné pozorovania a prednášky.

Čítať celý článok...
 
OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 28 Február 2020 09:39

OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

Dňa 14. februára 2020 sa uskutočnil 12. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády vo Svidníku. Rok 2019 bol vládou Slovenskej republiky vyhlásený za „Rok M. R. Štefánika“. Bol to významný slovenský astronóm, vynálezca, meteorológ, letec, diplomat, ale hlavne armádny dôstojník, ktorý dokázal viesť zahraničné hnutie a dodávať československým légiám energiu a silu pri utváraní nášho Československého štátu.

Čítať celý článok...
 
HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – ŠKOLSKÉ KOLO PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 28 Február 2020 09:35

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – ŠKOLSKÉ KOLO

18. februára sa klubovňa našej školy zaplnila množstvom recitátorov, ktorí sa zúčastnili súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Prednášajúci si starostlivo vybrali ukážky, usilovne sa pripravili a umelecky predviedli. Za svoj výkon zožali zakaždým obrovský potlesk od prítomných divákov.

Čítať celý článok...
 
DISKO PÁRTY ,, 2020 - ROK SLOVENSKÉHO DIVADLA“ PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 21 Február 2020 10:42

DISKO PÁRTY ,, 2020 - ROK SLOVENSKÉHO DIVADLA“

Dňa 30. januára 2020 sme si na našej Spojenej škole pripomenuli jedinečné jubileum - 100. výročie založenia Slovenského národného divadla a zároveň 190. výročie prvého ochotníckeho predstavenia v Liptovskom sv. Mikuláši. Tieto významné medzníky sme oslávili na našej veselej ,,disko párty“ pred odovzdávaním polročných vysvedčení. Pre všetkých divadelných umelcov, historikov, vedcov a najmä študentov znamenajú tieto roky veľkú výzvu a inšpiráciu.

Čítať celý článok...
 
OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 20 Február 2020 07:54

OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

 

Dňa 6. februára 2020 sa uskutočnil 48. ročník okresného kola Geografickej olympiády, ktorú každoročne v našom meste organizuje Centrum voľného času Svidník. Zo školského kola do okresného postúpili žiaci z 5-8. ročníka. V kategórii G si naši žiaci merali svoje sily vo vedomostiach o planétach slnečnej sústavy, mesiaci, kométach, ale

Čítať celý článok...
 
ŠALIANSKY MAŤKO – okresné kolo PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 Február 2020 07:56

ŠALIANSKY MAŤKO – okresné kolo

Dňa 28. 01. 2020 sa konalo na pôde Základnej školy v Giraltovciach okresné kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Už 27. ročník tejto recitačnej súťaže otvorili žiačky základnej školy piesňou, ktorou nám  Maťka zo Šale predstavili.

Čítať celý článok...
 
LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ 2020 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 31 Január 2020 14:16

LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ 2020

S výbornou športovou náladou sme sa v zložení 37 žiakov zo ZŠ a OA, 4 inštruktori a 1 zdravotníčka 20. 1.  autobusom dopravili do nášho obľúbeného lyžiarskeho strediska Vyšné Ružbachy, kde sme do 24. 1. strávili veselé chvíle.

Čítať celý článok...
 
ŠANTENIE NA ĽADE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 21 Január 2020 08:01

ŠANTENIE NA ĽADE

Žiaci prvého stupňa vymenili lavice, učebnice a telocvičňu našej školy za pobyt na klzisku. Korčuľovanie a hry na ľade chápeme ako prirodzený pohyb, sprevádzaný príjemnými emóciami a zážitkami v zdravom prírodnom prostredí. Cieľom tejto pohybovej aktivity bolo naučiť žiakov prirodzene sa pohybovať na ľade, prekonávať strach z kĺzavého pohybu a  zvyšovať odolnosť organizmu.

Čítať celý článok...
 
NÁŠ BETLEHEM ÚSPEŠNÝ AJ ZA HRANICAMI PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 Január 2020 09:46

NÁŠ BETLEHEM ÚSPEŠNÝ AJ ZA HRANICAMI

Zatiaľ čo v mnohých ľuďoch už pomaly doznieva vianočný čas, v nás ešte stále rezonuje v podobe úspechu nášho žiaka, Maxima Braslavského, ktorého betlehem po víťazstve v okresnom kole, ktoré prebehlo v POS vo Svidníku, postúpil na medzinárodnú súťaž do Poľska.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko