Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2019/2020 ZŠ


HOKEJBALISTI NA 2. MIESTE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 26 November 2019 07:52

HOKEJBALISTI NA 2. MIESTE

Prváci a druháci našej školy obsadili 2. miesto na novembrovom turnaji v hokejbale. Turnaj hraný netradične na samostatné nájazdy zvládli veľmi dobre. Najprv porazili ZŠ 8. mája, potom i ZŠ Karpatskú.

Čítať celý článok...
 
VĎAKA VÁM... PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 18 November 2019 09:06

VĎAKA VÁM...

Vďaka Vám, otec, vďaka Vám, mama, za detstvo krásne, úprimný hlas, vďaka Vám, naši rodičia milí, za nežnú náruč, láskavú dlaň...To sú slová piesne, ktorú zaspievali žiačky základnej školy, pri ktorej vyhŕkli slzy mnohým obyvateľom Domova dôchodcov Svida vo Svidníku. 12.  november – Deň Prešovského samosprávneho kraja.

Čítať celý článok...
 
ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 14 November 2019 08:02

ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY, KATEGÓRIA C

Vo štvrtok 7. novembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, kategória C, ktorého sa zúčastnilo 20 žiakov z 8. a 9. ročníka. Najskôr absolvovali didaktický test s rozličnými typmi úloh.

Čítať celý článok...
 
INŠPIRUJÚCI ŽIACI, TVORIVÁ MYSEĽ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 November 2019 08:27

INŠPIRUJÚCI ŽIACI, TVORIVÁ MYSEĽ

V klubovni školy sa nám v pondelok 28.10. pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc  predstavil sám Jozef Gregor Tajovský a prerozprával nám úryvok zo svojho vlastného životopisu uverejneného r. 1931 v Slovenskom literárnom almanachu. Predstavil nám aj svoju manželku Hanu Gregorovú, nespútanú bohémku a jednu z prvých slovenských feministiek. Spolu nám priblížili svoj neľahký spoločný život. A nebolo to náhodou. Spoločne sme  oslávili 145. výročie jeho narodenia.

Čítať celý článok...
 
BURATÍNO, BURATÍNO PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 November 2019 08:18

BURATÍNO, BURATÍNO

Dňa 4.novembra2019 sa 173 žiakov Spojenej základnej školy zúčastnilo na divadelnom predstavení v Prešove. Nakoľko naša škola začala v septembri 2019 s vyučovaním rusínskeho jazyka v prvom a piatom ročníku základnej školy, zvolili sme si preto za cieľ našej cesty Divadlo ALEXANDRA DUCHNOVIČA, ktoré hrá v jazyku nám blízkom.  Pre mnohých z nás v našom rodnom jazyku,  v jazyku rusínskom.

Čítať celý článok...
 
IMATRIKULÁCIA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 30 Október 2019 08:11

IMATRIKULÁCIA

„Sľubujem!“,  zaznelo nahlas a  úprimne z úst prvákov  počas slávnostnej imatrikulácie, ktorá sa konala vo štvrtok, 24.októbra na Spojenej  škole vo Svidníku. Na začiatku tohto výnimočného aktu zaznela školská hymna, ktorú si po prvýkrát zaspievali už aj prváci.

Čítať celý článok...
 
LIST ZA LISTOM - ČÍTANIE NÁS BAVÍ PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 29 Október 2019 08:13

LIST ZA LISTOM - ČÍTANIE NÁS BAVÍ

ŠKD ako súčasť Spojenej školy vo Svidníku sa každoročne zapája do zaujímavého česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Nebolo tomu inak ani v tomto jubilejnom 10.ročníku, pretože podporujeme krásnu myšlienku projektu - netradičnou a tvorivou formou viesť deti k záujmu o knihy. Naším želaním je, aby ich radi čítali a aby sa kniha stala pre nich „chlebom každodenným“.

Čítať celý článok...
 
AHA! KRÁSNA MATEMATIKA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 09 Október 2019 07:09

AHA! KRÁSNA MATEMATIKA

Naši tretiaci a štvrtáci zažili matematiku bez pera, papiera a knihy. 4. októbra sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy Aha! Krásna matematika v Prešove, ktorá je  zapožičaná od etablovaného vedeckého centra Hevelianum v Gdaňsku a doplnená exponátmi z Univerzity v nemeckom Trieri.

Čítať celý článok...
 
PO STOPÁCH KULTÚRNEHO DEDIČSTVA V MESTE SVIDNÍK PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Október 2019 07:21

PO STOPÁCH KULTÚRNEHO DEDIČSTVA V MESTE SVIDNÍK

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako v našich žiakoch rozvíjať túžbu po poznaní histórie a poznania vlastného regiónu a kraja? Na našej Spojenej škole vo Svidníku sa o to snažíme aj zapojením žiakov do rôznych vedomostných súťaží. Jednou z mnohých bola aj súťaž žiakov základných škôl, ktorá sa uskutočnila 27.9.2019 v areáli Skanzenu SNM - Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Jej cieľom bolo poznávanie kultúrneho dedičstva mesta Svidník.

Čítať celý článok...
 
≠ BEACTIVE – pohyb nás baví PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 September 2019 12:20

≠ BEACTIVE – pohyb nás baví

Školský klub detí ako súčasť Spojenej školy sa zapojil do športovej kampane, ktorá v týchto dňoch prebieha v celej Európe. Prečo sa vôbec Európsky týždeň športu v duchu ≠BEACTIVE koná? V dnešnej dobe je prirodzená potreba deti - hýbať sa, do veľkej miery obmedzovaná výdobytkami techniky. Oveľa radšej trávia voľný čas pred televíznou obrazovkou alebo pri počítači. Práve preto vychovávateľky pre svojich zverencov pripravili športovo-zábavné hry, ktoré mali rozhýbať „lenivé telá“ a vysvetliť im, že je lepšie cvičiť ako leňošiť a priberať.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 2
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko