Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Sobota, 3. Jún 2023

Dnes má meniny Karolína
Zajtra má meniny Lenka

Kde nás najdete


Novinky šk.r. 2021/2022 ZŠ


ŽIAČKY SPOJENEJ ŠKOLY ÚSPEŠNÉ V CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI DUCHNOVIČOV PREŠOV PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 Júl 2022 11:21

ŽIAČKY SPOJENEJ ŠKOLY ÚSPEŠNÉ V CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI DUCHNOVIČOV PREŠOV

V priestoroch Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove sa 13. 06. 2022 uskutočnil 21. ročník  celoslovenskej prehliadky interpretácie  umeleckého slova v rusínskom jazyku Duchnovičov Prešov. Na súťaži nechýbali ani žiačky Spojenej školy, ktoré  tento rok boli veľmi úspešné.

Čítať celý článok...
 
ROVESNÍCKE VZDELÁVANIE VO FINANCIÁCH POKRAČUJE... PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 28 Jún 2022 11:40

ROVESNÍCKE VZDELÁVANIE VO FINANCIÁCH POKRAČUJE...

„Peniaze hýbu svetom...!“ Určite ste túto vetu už počuli a je jasné, že niečo pravdy na tom je. Ako však dosiahnuť, aby nás peniaze nemali úplne v područí, ale aby sme my mohli riadiť svoje peniaze?

Čítať celý článok...
 
BESEDA SO SPISOVATEĽOM BRAŇOM JOBUSOM PDF Tlačiť E-mail
Streda, 15 Jún 2022 09:20

BESEDA SO SPISOVATEĽOM BRAŇOM JOBUSOM

Našim žiakom sa meno Braňo Jobus spája so seriálom Oteckovia. Staršie ročníky ho však registrujú aj ako  skvelého muzikanta a kreatívneho spisovateľa. Práve ako spisovateľ oslovil dňa 9.júna 2022 na knižnej besede žiakov tretieho a štvrtého ročníka Spojenej školy v Podduklianskej knižnici vo Svidníku.

Čítať celý článok...
 
SPOMIENKY NA ŠKOLU V PRÍRODE – VYSOKÉ TATRY 2022 PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 14 Jún 2022 13:35

SPOMIENKY  NA ŠKOLU V PRÍRODE – VYSOKÉ TATRY 2022

Škola v prírode Vysoké Tatry

Odkedy som sa dozvedel, že ideme do školy v prírode, nemohol som na to prestať myslieť. Každé ráno som sa budil a odpočítaval dni kedy odídem.

Čítať celý článok...
 
OKRESNÉ KOLO – DUCHNOVIČOV PREŠOV PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 10 Jún 2022 07:57

OKRESNÉ KOLO – DUCHNOVIČOV PREŠOV

27. mája 2022 sme sa tešili z úspechov našich žiakov, ktorí nás reprezentovali v prednese poézie, prózy, duchovnej prózy a scénickej tvorby v rusínskom jazyku na okresnej súťaži Duchnovičov Prešov. Našu školu reprezentovali: Nela Sadivová, Natália Cuperová, Zoe Hutňanová, Vanesa Paligová, Katarína Vygodová, Sabína Hošková a Ľudmila Lukáčová.

Čítať celý článok...
 
USILOVNÉ VČIELKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 Máj 2022 10:00

USILOVNÉ VČIELKY

Dospelí deťom často hovoria, že sú usilovné ako včielky. Aké však včielky naozaj sú? To sme sa dozvedeli počas posledných májových dní. S deťmi zo školského klubu sme zrealizovali aktivity, ktoré im priblížili zaujímavosti zo života včiel.

Čítať celý článok...
 
VIDIEČANOVA HABOVKA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 23 Máj 2022 07:00

VIDIEČANOVA HABOVKA – KRAJSKÁ POSTUPOVÁ SÚŤAŽ A PREHLIADKA HUDOBNÉHO FOLKLÓRU DETÍ

V nedeľu 15. mája 2022 zorganizovalo HOS v Bardejove krajské kolo postupovej súťaže Vidiečanova Habovka v priestoroch KD v Raslaviciach. Piesne rôznych jazykov i nárečí potešili i pohladili srdcia všetkých prítomných. V kategórii III. sólisti speváci, spevácke duá spolu súťažilo sedemnásť súťažných čísel od Batizoviec, cez Poprad, Prešov, Sabinov, Vranov n/Topľou, Humenné až po Raslavice.

Čítať celý článok...
 
,,SVIDNÍK A OKOLIE V ČASE DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY“ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 16 Máj 2022 11:40

VEDOMOSTNÝ KVÍZ

,,SVIDNÍK A OKOLIE V ČASE DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY“

Dňa 6. mája 2022 sa uskutočnil vedomostný kvíz ,,Svidník a okolie v čase druhej svetovej vojny“. Cieľom tohto kvízu, ktorý organizovalo Vojenské historické múzeum, bolo rozšíriť vedomosti žiakov o nové poznatky z histórie mesta, v ktorom žijú. Kvíz bol súčasťou osláv 77. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Svoje sily si zmerali trojčlenné družstvá zo základných škôl vo Svidníku. Podporiť ich prišli spolužiaci, ktorí pozorne sledovali priebeh súťaže a potleskom podporovali svoje družstvá.

Čítať celý článok...
 
LOKÁLNE JE ZÁROVEŇ AJ ZDRAVŠIE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 13 Máj 2022 07:23

LOKÁLNE JE ZÁROVEŇ AJ ZDRAVŠIE - EXKURZIA V NEĎALEKEJ PEKÁRNI ŠANDAL

V rámci aktivít Zelenej školy a nášho druhého cieľa v téme Potraviny „zvýšiť podiel produktov v školskej jedálni od lokálnych dodávateľov“ sme navštívili miestnu pekáreň Šandal nachádzajúcu sa  v rovnomennej obci. Majiteľka, p. Maťašová, nás privítala veľmi vrúcne, ukázala nám priestory prevádzky a porozprávala ako funguje pekárenská a cukrárenská výroba, ako aj to, akú cestu musí prejsť chlebík, kým si ho čerstvý a voňavý vychutnáme na našom tanieri. V závere exkurzie  nás čakalo bohaté sladké pohostenie vlastnej výroby, dokonca nám zabalili aj na cestu. Ďakujeme p. Maťašovej    za ústretovosť a pohostinnosť, cítili sme sa veľmi dobre.

Čítať celý článok...
 
KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 13 Máj 2022 07:08

KRAJSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

,,Aby sme uspeli, musíme najprv veriť, že to dokážeme.“ -Nikos Kazantzakis. Svoju cestu za úspechom si našla aj žiačka 9.AZ triedy Natália Hajduková. Pomalými krôčikmi a cieľavedomým vzdelávaním rozširovala svoje vedomosti, zručnosti a praktické skúsenosti. Dňa 22.4.2022 sa Natália zúčastnila krajského kola Geografickej olympiády v Prešove. Sme radi, že sme si priebeh tejto súťaže mohli užiť prezenčne, nadobudli nové skúsenosti a zažili jedinečné zážitky.

Čítať celý článok...
 
Viac článkov...
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 4
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko