Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 3. Október 2023

Dnes má meniny Stela
Zajtra má meniny František

Kde nás najdete


Informácie o projekte.

Informácie o projekte:

Názov projektu: Make it Greener!

Projektový akronym: G.R.E.E.N

- Growing Responsibly, Enhancing, European Network

Motto projektu: Think globally, act locally

Číslo projektu: 2021-1-NO01-KA220-SCH-000027764

Kľúčová akcia: KA220-SCH – Kooperačné  partnerstvo v školskom vzdelávaní

Trvanie projektu: 01.11.2021 – 1.11.2023

Hlavný koordinátor projektu: Trondheim Katedralskole Trondheim, Norway

Partnerské školy: ENSINUS - Estudos Técnicos e Profissionais SA Lisabon, Portugalsko

AKSU UCAK BAKIM TEKNOLOJISI MESLEK VE TEKNIK ANADOLU LISESI Antalya, Turecko

Spojená škola Svidník, Slovensko

ENSINUS-ESTUDOS SUPERIORES SA Lisabon, Portugalsko

Školský koordinátor SŠ: Mgr. Lenka Macková

Spojená škola je jedným z 5 partnerov projektu v rámci programu Erasmus+ KA220-SCH, ktorý bol schválený Nórskou Národnou agentúrou na obdobie od 01.11.2021 – 1.11.2023.

Projekt je zameraný na ochranu životného prostredia a uvedomenie si nutnosti riešiť environmentálne otázky. Projekt kladie dôraz na aktívnu účasť jednotlivcov, škôl, organizácii, edukáciu a participáciu širokej verejnosti v projekte. Pri realizácii projektu budú využívané dostupné technické možnosti a nové technológie, a následne  modernou a atraktívnou formou bude distribuovaná idea nutnosti chrániť životné prostredie.

Každá zúčastnená krajina má v tomto projekte špecifickú úlohu, ktorá vychádza z daností a možností krajiny. Hlavným zámerom partnerov projektu je pôsobiť regionálne, avšak s vedomím, že každý krok na regionálnej úrovni zameraný na zlepšenie životného prostredia, sa odrazí aj v globálnom merítku. Projekt je určený pre žiakov 13-18 rokov, ale vyžaduje tiež aktívnu účasť rodičov, regionálnych a environmentálnych inštitúcií.

Žiaci nadobudnú skúsenosti o tom, ako sa podieľajú ich rovesníci na ochrane životného prostredia v iných častiach Európy.  Počas on-line stretnutí a mobilít budú žiaci pracovať v medzinárodných tímoch, okúsia multikultúrne prostredie, spoznajú prostredie partnerskej školy a kultúru krajiny, dozvedia sa o spôsobe života v partnerských krajinách a vytvoria si nové vzťahy.

Naše plánované aktivity:

Manuál pre školy - Ako sa stať Zelenou školou, zbieranie a recyklovanie odpadu. Snaha o vytvorenie nulového odpadu, Clean-up day, Európsky týždeň redukcie odpadu, oslava Hodiny zeme, cesta do školy na bicykli, súťaž o logo projektu, semináre, medzinárodné konferencie, stretnutia, workshopy a mnoho ďalších aktivít.

Všetky výstupy budú prístupné online na TwinSpace (platforma eTwinning), webovej stránke projektu, blogoch a YouTube kanáloch.

Účasť na mobilite:

Do mobilít budú zapojení žiaci na základe splnenia nasledujúcich kritérií: svedomitá práca na projektových zadaniach a aktivitách, samostatnosť, schopnosť dohovoriť sa v angličtine, bezproblémové správanie a podpora rodičov.


ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko