Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 3. Október 2023

Dnes má meniny Stela
Zajtra má meniny František

Kde nás najdete


Projektové stretnutia.

Make it Greener – nový projekt Erasmus+ v Spojenej škole

Spojená škola vo Svidníku sa spoločne so školami z Nórska, Turecka a Portugalska  zapojila do nového projektu s názvom Make it Greener v rámci programu Erasmus+ KA220-SCH – Kooperačné partnerstvá v školskom vzdelávaní.


Problematika ochrany životného prostredia je aktuálna v súčasnej dobe a týka sa každého z nás. Náš nový projekt je odrazom aktuálnych výziev a potreby chrániť životné prostredie. Každá krajina partnerských škôl je špecifická, a preto máme pred sebou rôzne úlohy, ktoré je potrebné riešiť na lokálnej úrovni. Avšak dopad ich riešenia sa stáva v globálnom rozmere nadnárodným.

Prvé stretnutie partnerských škôl sa konalo 28.februára - 4.marca 2022 v priateľskom prostredí historicky najstaršej  školy v Nórsku – Kathedraleschole v Trondhaim. Diskutovali sme o náplni projektu, úlohách komunít a programe budúcich stretnutí v jednotlivých krajinách. Tento projekt  nebude realizovaný len na pôde škôl, ale aj v rámci inštitúcií zapojených do programov ochrany životného prostredia. Vážnosť projektu dáva aj účasť vysokej školy z Lisabonu v Portugalsku a zapojenie miestnych samospráv.

Členovia samosprávy mesta Trondhaim nás prijali na radnici, kde sme sa dozvedeli nové poznatky o ich krajine, spôsobe života, hospodárstve, školstve, sociálnom programe a o súčasnom programe ochrany životného prostredia, ale aj o víziách ochrany životného prostredia v budúcnosti.

Nórsko nás oslovilo svojou krásou, čistotou, zdravým životným štýlom a zanietenosťou chrániť životné prostredie. Dojmy, ktoré sme si odniesli z krajiny, sú veľkolepé. Už teraz sa tešíme na nové stretnutie partnerských škôl v slnečnom Lisabone.

Projektový tím Spojenej školy

ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko