Správy

Spojená škola, Centrálna 464,
089 01 Svidník SLOVENSKO

+421(54)788 20 40
.

Robert FULGUM

Učiteľ ti môže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš ty sám...

Návštevy: 31

HVEZDÁREŇ V ROZTOKOCH

Posledné dva týždne školského roka okrem opravovania známok prinášajú aj príjemnejšie aktivity, jednou z nich sú školské výlety. Tento rok sa usmialo šťastie aj na nás šiestakov, pretože nás triedne p. uč. zobrali na dvojdňový výlet – do   Hvezdárne v Roztokoch.

Plní očakávania zo zážitkov nás ubytovali na chate, ktorá sa nachádza  uprostred krásnej prírody. Priviezli nás rodičia, začo im veľmi pekne ďakujeme.Počasie nám prialo a slniečko už od rána lákalo vonku. Po krátkej prechádzke do okolia chaty začala príprava obeda, ktorý sme si navarili sami. Zistili sme, že varenie nás baví, hlavne, chutilo všetkým.Nudiť sa nebolo kedy, pretože po krátkom oddychu nás čakalo športové popoludnie. Šport, lopta a my patríme k sebe.... Aktívne sme relaxovali pri zábavnej športovej činnosti. Chlapci si zahrali futbal, tenis aj vybíjanú. Dievčatá súťažili vo volejbale.Neskoro popoludní  sme si  posedeli pri krbe, spoločne sme si pripravili ohník na skvelú opekačku. A deň sa ešte stále neskončil . Vo večerných hodinách sme si vypočuli prednášku o slnečnej sústave, ktorú nám porozprával pán Jozef Leško. Po zotmení za jasného neba sme si vychutnali pozorovanie objektov nočnej oblohy astronomickým ďalekohľadom. Hľadali sme Veľký a Malý voz či cestu po Mliečnej dráhe. Videli sme planéty Mars a Venušu. S novými zážitkami sme sa vrátili domov a už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé aktivity.

                                                                                                                                          sš