Názov projektu: Make it Greener!
Projektový akronym: G.R.E.E.N
- Growing Responsibly, Enhancing, European Network
Motto projektu: Think globally, act locally
Číslo projektu: 2021-1-NO01-KA220-SCH-000027764
Kľúčová akcia: KA220-SCH – Kooperačné partnerstvo v školskom vzdelávaní
Trvanie projektu: 01.11.2021 – 1.11.2023
Hlavný koordinátor projektu: Trondheim Katedralskole Trondheim, Norway
Partnerské školy: ENSINUS - Estudos Técnicos e Profissionais SA Lisabon, Portugalsko
AKSU UCAK BAKIM TEKNOLOJISI MESLEK VE TEKNIK ANADOLU LISESI Antalya, Turecko
Spojená škola Svidník, Slovensko
ENSINUS-ESTUDOS SUPERIORES SA Lisabon, Portugalsko
Školský koordinátor SŠ: Mgr. Lenka Macková
Spojená škola je jedným z 5 partnerov projektu v rámci programu Erasmus+ KA220-SCH, ktorý bol schválený Nórskou Národnou agentúrou na obdobie od 01.11.2021 – 1.11.2023.Projekt je zameraný na ochranu životného prostredia a uvedomenie si nutnosti riešiť environmentálne otázky. Projekt kladie dôraz na aktívnu účasť jednotlivcov, škôl, organizácii, edukáciu a participáciu širokej verejnosti v projekte. Pri realizácii projektu budú využívané dostupné technické možnosti a nové technológie, a následne modernou a atraktívnou formou bude distribuovaná idea nutnosti chrániť životné prostredie.Každá zúčastnená krajina má v tomto projekte špecifickú úlohu, ktorá vychádza z daností a možností krajiny. Hlavným zámerom partnerov projektu je pôsobiť regionálne, avšak s vedomím, že každý krok na regionálnej úrovni zameraný na zlepšenie životného prostredia, sa odrazí aj v globálnom merítku. Projekt je určený pre žiakov 13-18 rokov, ale vyžaduje tiež aktívnu účasť rodičov, regionálnych a environmentálnych inštitúcií.Žiaci nadobudnú skúsenosti o tom, ako sa podieľajú ich rovesníci na ochrane životného prostredia v iných častiach Európy. Počas on-line stretnutí a mobilít budú žiaci pracovať v medzinárodných tímoch, okúsia multikultúrne prostredie, spoznajú prostredie partnerskej školy a kultúru krajiny, dozvedia sa o spôsobe života v partnerských krajinách a vytvoria si nové vzťahy.
Naše plánované aktivity:
Manuál pre školy - Ako sa stať Zelenou školou, zbieranie a recyklovanie odpadu. Snaha o vytvorenie nulového odpadu, Clean-up day, Európsky týždeň redukcie odpadu, oslava Hodiny zeme, cesta do školy na bicykli, súťaž o logo projektu, semináre, medzinárodné konferencie, stretnutia, workshopy a mnoho ďalších aktivít.
Všetky výstupy budú prístupné online na TwinSpace (platforma eTwinning), webovej stránke projektu, blogoch a YouTube kanáloch. Účasť na mobilite:
Do mobilít budú zapojení žiaci na základe splnenia nasledujúcich kritérií: svedomitá práca na projektových zadaniach a aktivitách, samostatnosť, schopnosť dohovoriť sa v angličtine, bezproblémové správanie a podpora rodičov.