Správy

Spojená škola, Centrálna 464,
089 01 Svidník SLOVENSKO

+421(54)788 20 40
.

Robert FULGUM

Učiteľ ti môže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš ty sám...

Návštevy: 35

TAJNÝ ŽIVOT KNÍH

„Básnici nosia kožu na trh. Sú v nej viazané ich knižky.“ - Daniel Hevier

Dňa 28.2.2023 sme so žiakmi 3.AZ navštívili putovnú výstavu pod názvom TAJNÝ ŽIVOT KNÍH v Podduklianskej knižnici vo Svidníku, venovanú spisovateľovi Danielovi Hevierovi

Daniel Hevier je slovenský básnik, prozaik, dramatik, scenárista, textár, výtvarník a autor literatúry pre deti a mládež. Pani knihovníčka nás milo privítala a oboznámila so životom a tvorbou pána spisovateľa. Výstava bola zaujímavá tým, že nám priblížila proces vzniku knihy, úpravy textu a tvorbu ilustrácií, výtvarných, grafických i priestorových diel – čarovný dáždnik, gitara a zbraň v jednom a ďalšie. Najzaujímavejšie však bolo počuť hlas pána Heviera. Pán spisovateľ k nám prehovoril cez video z youtube a prerozprával nám, či skôr emotívne zarecitoval svoju báseň plnú hlbokých myšlienok, slovných hračiek a humoru. Už teraz sa tešíme na ďalšiu milú a obohacujúcu akciu konanú mestskou knižnicou.

Mgr. I. Lukáčová

FOTO tu...